Producent bram RYTERNA udostępnia różne systemy prowadnic, które umożliwiają dopasowanie bram garażowych do różnych warunków montażowych.


 

 

Przed dokonaniem wyboru systemu prowadnic należy zapoznać się z rysunkiem obrazującym ważne wymiary montażowe, a w szczególności wymiar N (nadproże).

 

 

 

 

 

Prowadzenie STD.

Najpopularniejszy i najtańszy system prowadnic w bramach przemysłowych. Wymagane nadproże to 400 mm (wymiar N z załączonego schematu). Sprężyny montowane są przy nadprożu.

 

 

 

 

 

 

Prowadnice LHR-FM.

Prowadzenie niskie, podwójne można zastosować w sytuacjach gdzie nadproże wynosi około 300 mm. Sprężyny montowane są przy nadprożu bramy segmentowej.

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice LHR-RM.

Podwójny system prowadnic ze sprężynami z tyłu - do montażu w miejscach gdzie wymiar nadproża wynosi min. 120 mm.

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice STD-RM.

Pojedyńcza prowadnica i sprężyny z tyłu prowadnic - specjalny system prowadzenia dla nadproży o wymiarach 200 mm.

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice HL.

Specjalny system prowadnic z tzw. przewyższeniem dla wysokich budynków, warsztatów. Wysokość przewyższenia dopasowana jest do odległości pomiędzy otworem bramy garażowej a sufitem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice HL-MM.

Jest do inna, droższa odmiana systemu prowadzenia z przewyższeniem z obniżonym wałem. Wał bramy przemysłowej umiejscowiony jest nad nadprożem. System znajduje zastosowanie w wysokich pomieszczeniach i np. napędzie łańcuchowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice VL.

Jest to system prowadnic pionowych do budynków, których wysokość umożliwia otwarcie bramy segmentowej w pionie. Systemy te dostępne są tylko w bramach przemysłowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice VL-MM.

System prowadnic pionowych z obniżonym wałem - podobnie jak system HL-MM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice STD-SR oraz prowadnice HL-SR.

System prowadnic STD pod kątem. Istnieje również odmiana takiego systemu w wersji z przewyższeniem czyli HL-SR. Przy wycenie należy podać kąt pochylenia dachu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadnice LHR-FM-SR.

System prowadnic podwójnych z prowadzeniem pod kątem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogata oferta różnych systemów prowadzeń pozwala nam lepiej dopasować bramę garażową do istniejących warunków. Prowadnice standardowo wykonane są ze stali ocynkowanej - istnieje możliwość produkcja bramy przemysłowej na bazie prowadnic ze stali nierdzewnej.

 

Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie uwzględniając rozmiar bramy i różne warunki użytkowania.

Sprężyny wyważające w wersji podstawowej obliczone są na 25.000 cykli. Istnieje możliwość zastosowania sprężyn na 50.000 i 100.000 cykli.

Szczególnie przy dużych bramach segmentowych żywotność sprężyn podnosi zastosowanie napędu elektrycznego, który w jednakowym tempie otwiera i zamyka bramę.

 

Jeżeli potrzebują Państwo konsultacji technicznej - prosimy o kontakt pod numerem tel. 604 933 337.

 

Zobacz również informacje: Montaż bram przemysłowych.